Sponsoraftaler

Få en sponsor-aftale med Aarhus Curlingklub

Aarhus Curling Klub giver flere muligheder for at blive sponsor af klubben eller enkelte hold.

Blandt mulighederne er

  1. Op til 4 Bandereklamer i Aarhus Skøjtehal af 1×2,5 meter. Synligt for 14.100 besøgende i skøjtehallen (2016/2017 tal). Derudover kommer brugerne af hallen og gæster ved stævner. Pris per styk 2000 kr. per sæson + produktionsomkostninger med mulighed for mængderabat.
  2. Adgang til at få henvisninger til jeres restauration for vores købestærke gæster på siden, som er ved at arrangere et firmaarrangement, hvor de skal finde bespisning efter arrangementet. Vores besøgende har ofte søgt på “firmaarrangement” eller lign. på Google, hvilket indikerer at de er i gang med planlægning af et større arrangement.
  3. Hold med firmanavn eller logo på trøjerne – vises til alle turneringer hvor holdet deltager.
  4. Inkluderer årligt firmaarrangement på 2 timer for jeres ansatte. Se mere under firmaarrangementer.
  5. Logo, banner og link på klubbens hjemmeside under sponsorer.

Hvis I ønsker at høre mere om en sponsoraftale kontakt klubben for yderligere info på kasserer@aarhuscurlingklub.dk .

Vores sponsoraftaler bruges til at styrke klubben sportsligt og med udstyr, hvormed værdien af sponsoraftalerne vokser med tiden.

Sponsor i Aarhus Curling Klub

I baggrunden ses banderne i Aarhus Skøjtehal hvor I som sponsor i Aarhus Curling Klub kan opnå synlighed.